Ján Lunter: Máme najlepší plán, najsilnejší tím a kandidujeme preto, aby sme priniesli skutočnú zmenu k lepšiemu

Tlačová správa
Banská Bystrica, 8. septembra 2017

Ján Lunter v piatok na tlačovej besede oznámil, že ako nezávislý kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja odovzdal 5253 podpisov od občanov kraja. Podľa zákona by mu stačilo iba 1000 podpisov. „Spolu so mnou sa registrovalo 27 nezávislých kandidátov na poslancov do zastupiteľstva samosprávneho kraja, ktorí sú v mojom tíme. Dovedna s kandidátmi do zastupiteľstva sa nám podarilo zozbierať 22 363 podpisov od občanov, ktorí takto podporili naše kandidatúry. Za to chcem všetkým občanom povedať jedno veľké Ďakujem!“ povedal Ján Lunter.

Jeho tím kandidátov do zastupiteľstva tvoria skúsení aktivisti a nezávislí poslanci mestských zastupiteľstiev z regiónov. „Hociktorá celonárodná parlamentná strana by nám mohla závidieť túto skupinu kandidátov. Trúfam si povedať, že takúto kvalitnú ponuku voliči v našom kraji ešte nedostali,“ doplnil Ján Lunter.

V kandidátskom tíme je dovedna 27 regionálnych osobností, z toho 17 mužov a 10 žien, z 11 okresov kraja. Vekový priemer je 39 rokov, najmladší kandidát má 19 rokov, najstarší 64. V miestnych zastupiteľstvách pôsobí 12 kandidátov z tímu a ďalší piati majú skúsenosti z pôsobenia v orgánoch samosprávy. V tíme sú zástupcovia kultúrnej obce, odborníci z oblasti sociálnych služieb, zdravotníctva, športu, regionálneho rozvoja, ale aj protikorupční aktivisti.

Ján Lunter zdôraznil význam volieb do zastupiteľstva BBSK. „Je pochopiteľné, že hlavná pozornosť médií sa pri župných voľbách upiera na kandidátov na župana. Ja však chcem zdôrazniť: je rovnako dôležité, akých poslancov si do zastupiteľstva zvolíme! Nijaký župan si nedokáže svoj program presadiť bez podpory poslancov: bez dobrých poslancov je župan ako generál bez vojska,“ povedal kandidát na predsedu BBSK.

„Dnes vieme s istotou povedať, že veľká väčšina obyvateľov nášho kraja chce zmenu. Bez ohľadu na to, ako ste volili či nevolili - chcete zmenu podmienok, v ktorých tu žijeme. Chcete, aby mladí z nášho kraja viac nemuseli odchádzať za lepším životom. Chcete mať dôveru v to, že politici pracujú pre vás - a nie pre seba a svojich kamarátov. Náš kraj si už nemôže dovoliť prešľapovať na mieste, pretože nám vlak ujde definitívne. My ponúkame ten najlepší plán pre náš kraj: plán pre rozvoj, plán pre viac práce, plán pre lepšiu dopravu, plán pre lepšie sociálne služby a kvalitnejšie vzdelávanie,“ dodal na záver Ján Lunter.

Tlačová správa vo formáte MS Word

Kontakt pre média:

Ondrej Lunter