Môj plán pre kraj

Keď chceme, aby ľudia z nášho kraja neodchádzali, potrebujeme tu viac pracovných miest. To však neznamená,že máme večne čakať, či nás príde zachrániť Bratislava, Brusel, či dáky zázračný zahraničný investor. O náš kraj sa musíme v prvom rade postarať my sami. Veď kto pozná lepšie jeho bohatstvo a jeho potenciál, ak nie my? My tu žijeme, my vieme najlepšie, kde sú naše silné stránky a ako ich využiť.

Štyri piliere ekonomiky kraja – vzdelávanie v kraji, sociálna ekonomika, distribúcia produktov, integrovaná doprava.

Spoločne s mojím tímom vám predstavujem náš plán pre lepší kraj.

Páči sa mi, ako na seba jednotlivé body nášho programu nadväzujú, vzájomne sa dopĺňajú a podporujú. Páči sa mi aj to, že nesľubujeme nijaké vzdušné zámky ani medové motúzy. Náš plán pozostáva z veľmi konkrétnych, realistických krokov. Inšpirovali sme sa overenými a fungujúcimi riešeniami z okolitých regiónov, doma či v zahraničí.

Čo teda pre náš kraj spravíme?

  1. Ľuďom, ktorí si dlhodobo nevedia nájsť zamestnanie, pomôžeme zapojiť sa do práce.

  2. Zavedieme regionálny distribučný systém, spojíme výrobcov so zákazníkmi a tak pre poctivé produkty našich roľníkov a remeselníkov nájdeme zákazníkov, ktorí už nechcú kupovať druhotriedny tovar v supermarketoch.

  3. Náš región prepojíme dobrými cestami a premysleným integrovaným dopravným systémom tak, aby mali prospech všetci: obyvatelia kraja pri cestách za prácou, aj turisti objavujúci krásy nášho regiónu.

  4. Zameriame sa na praktické vzdelávanie mladých v oblasti, ktorú nám (na rozdiel od montážnych liniek) nikto neodsťahuje. Bohatstvo nášho regiónu, krásna príroda a kultúra, sú trvalým dedičstvom pre všetky generácie. Prostredníctvom cestovného ruchu ho dokážeme rozvíjať nielen my, ale aj naše deti.

Kompletný plán pre kraj

A viete, čo sa mi na našom pláne páči najviac?

Že okrem dobrého plánu máme aj silný tím. Ako podnikateľ dobre viem, že ani ten najlepší plán nestačí, ak by ho nemal kto napĺňať. Za ľuďmi v mojom tíme stoja reálne výsledky, ktoré už dnes pomáhajú ľuďom v kraji žiť lepší život. Hocikto vie ukazovať prstom a rozprávať, čo je zlé v našom kraji, v našej krajine. My nefrfleme. My presne vieme, čo, ako a s kým spravíme pre to, aby sa tu konečne ľuďom žilo lepšie.

Máme dobrý plán, máme silný tím a keď sa nezľakneme, zvíťazíme.

Prečítajte si o jednotlivých bodoch nášho programu viac:


Kompletný plán pre kraj