Aktuality z kampane

Včera som diskutoval s Martinom Dubécim z hnutia Progresívne Slovensko o bezprostredných dojmoch z kampane a volieb

6. novembra 2017Facebook

Včera som v Banskej Bystrici diskutoval s Martinom Dubécim z hnutia Progresívne Slovensko o bezprostredných dojmoch z kampane a volieb aj o mojich prioritách na nasledujúcich 5 rokov. Som veľmi rád, že diskusie o veciach, ktoré ovplyvňujú životy nás všetkých, zapĺňajú hľadiská. Teším sa na ďalšie stretnutia a diskusie s Vami - občanmi v celom našom kraji.Určite v nich budeme pokračovať aj po voľbách, tak často ako to len bude možné.

Milí priatelia, vyhrali sme!

5. novembra 2017Facebook

Ďakujem všetkým voličom za obrovskú dôveru: verte mi, že na túto chvíľu nezabudnem a nesklamem vás. Mnohí ste pricestovali z Londýna, Bruselu, Kodane - veľmi si to vážim. Ďakujem mojej rodine za podporu a ďakujem môjmu tímu a dobrovoľníkom za skvelú kampaň.

Ďakujem všetkým podporovateľom, ktorí veľkoryso prispeli na našu kampaň: bez vás by to nebolo možné. Ďakujem Martinovi Klusovi a Stanovi Mičevovi, s ktorými sme súťažili v neformálnom prvom kole a ktorí dodržali slovo - a ja si to veľmi vážim.

Ľudia v BB kraji povedali, že chcú zmenu. A povedali to veľmi silno. A tá zmena príde.

A nakoniec: viem, že sa na náš kraj pozeralo celé Slovensko. Verili sme slušnej kampani, verili sme dobrému programu a ukázalo sa, že to je presne to, čomu veria aj ľudia v našom kraji.

Budúcnosť nášho kraja bude v sobotu v našich rukách: nezahoďme ju!

1. novembra 2017Facebook

Tieto voľby sú o tom, ako tu chceme ďalších 5 rokov žiť. Chceme sa konečne pohnúť z miesta? Chceme dať mladým dobrý dôvod vrátiť sa? Chceme mať úžitok z vecí, na ktoré máme nárok? Alebo necháme náš kraj ďalej upadať do čoraz hlbšej izolácie? Večne rozprávať, ako sa tu nič nedá?

Celý svoj život radšej robím, než rozprávam. A myslím si, že náš kraj teraz potrebuje presne to: menej siláckych rečí a viac poctivej, reálne odvedenej práce.

Prešiel som celý náš kraj a viem, čo ľudí u nás trápi. Ale vidím aj obrovský nevyužitý potenciál, ktorý v sebe skrýva. Preto som s mojím tímom pripravil veľmi konkrétny, realistický plán na jeho rozvoj a viem presne, ako ho dokážeme uskutočniť.

Toto je moja ponuka: podporte ma v sobotu svojím hlasom, krúžkujte kandidátov z môjho tímu a ja vám dávam svoje slovo, že budeme 5 rokov tvrdo pracovať tak, aby sa tu nám, našim deťom a vnúčatám konečne žilo lepšie.

Budúcnosť nášho kraja bude v sobotu v našich rukách: nezahoďme ju!

Najlepší plán pre malých podnikateľov

30. októbra 2017Facebook

Zavedieme predajné pulty a distribučný systém pre lokálne produkty, cez ktoré môžu farmári a remeselníci ponúkať svoje výrobky. Pulty budú k dispozícií v maloobchodoch, čerpacích staniciach či recepciách ubytovateľov. Tento model roky úspešne funguje napríklad v Rakúsku či vo Švajčiarsku a je načase, aby sme sa aj ním inšpirovali. Každý z toho získa! Výrobcovia môžu rozvíjať svoju živnosť a zákazníci sa ľahšie dostanú k našim poctivým produktom.

Najlepší plán v detailoch.

Teraz musíme zabrať všetci spoločne

30. októbra 2017Facebook

Dnes sme spoločne so Stanom Mičevom a Martinom Klusom hovorili o tom, aké dôležité je 4. novembra naozaj prísť voliť. Možno sa zdá, že zmena v našom kraji je na dosah: no ešte zďaleka to nie je istá vec. O tom, ako sa nám tu bude žiť najbližších 5 rokov, rozhodnú voliči v sobotu 4. novembra. Isté je, že priaznivci politiky súčasného župana prídu voliť disciplinovane a v plnom počte.

Obraciam sa preto zvlášť na vás, vážení podporovatelia Stana Mičeva a Martina Klusa, a prosím vás o podporu v týchto voľbách. Váš hlas pre mňa predstavuje veľký záväzok pracovať tak, aby som bol dobrým županom pre nás všetkých.

Aj touto cestou ďakujem Martinovi Klusovi a Stanovi Mičevovi za ich podporu a zodpovednosť. Ďakujem za prácu, ktorú tímy kandidátov spravili pre občanov v našom kraji. Riešenia, ktoré predložili, sú inšpiráciou aj pre mňa. Urobím všetko pre to, aby sa každý dobrý nápad, ktorý priniesli, podarilo zrealizovať.

Keď sa spojíme, dokážeme to!

https://www.bystricoviny.sk/spravy/lunter-klus-micev-pridte-4-novembra-volit-zmenu-nasom-kraji/

Najlepší plán pre vysokoškolákov

29. októbra 2017Facebook

Naši vzdelaní mladí ľudia dnes odchádzajú pracovať do administratívnych centier veľkých spoločností do Bratislavy alebo do zahraničia. Pritiahnutie administratívnych centier do nášho kraja je kľúčovou príležitosťou - tento sektor neustále rastie a ponúka nadštandardné pracovné aj platové podmienky. Mať tak spoločnosť podobnú IBM v Banskej Bystrici alebo Zvolene by znamenalo, že absolventi univerzít by nemuseli utekať za prácou preč. Preto potrebujeme župana, s ktorým nebude hanba sadnúť za rokovací stôl!

Najlepší plán v detailoch: https://www.facebook.com/lunter2017/posts/226161471242202 https://www.facebook.com/lunter2017/videos/225979707927045/

Najlepší plán pre seniorov a zdravotne postihnutých

28. októbra 2017Facebook

Sociálne služby sú mojou systémovou prioritou a preto sú v mojom tíme skutoční odborníci s dlhoročnými skúsenosťami v odbore. Čerpanie prostriedkov zo štrukturálnych fondov EÚ na zvyšovanie kvality a kapacity domovov sociálnych služieb budeme aktívne podporovať, nie sabotovať. Veľké a izolované inštitúcie budeme transformovať na menšie zariadenia rodinného tipu, ktoré dovolia ľuďom so zdravotným postihnutím zapojiť sa do bežného života. Rozšírime dostupnosť terénnych sociálnych služieb a služby včasnej intervencie. To všetko si vyžaduje citlivý a odborný prístup aj veľa vytrvalosti. Preto som rád, že v mojom tíme sú ľudia, ktorí presne vedia ako na to.

Najlepší plán v detailoch.

Sociálne služby v našom kraji sú v kríze

28. októbra 2017Facebook

Kapacita domovov sociálnych služieb v našom kraji je 4535 lôžok. Už dnes je na čakacích listinách takmer 1000 ľudí, ktorí potrebujú starostlivosť. Nie je výnimkou, že čakaním strávia rok alebo ešte dlhšie. Navyše, od januára 2018 nebudú niektoré DSS spĺňať zákonom stanovené normy: bezbariérovosť priestorov, minimálny počet m2 na jedného klienta, a pod. Hrozí tak ich uzatvorenie.

Toto je kríza, ktorú potrebujeme naliehavo riešiť! Potrebujeme zvyšovať kapacity a zároveň aj kvalitu DSS v kraji.

Čo s tým robí súčasný župan? Peniaze, ktoré mohol použiť na riešenie tejto krízy, míňa na opravy ciest - pretože eurofondy určené na cesty babrácky stratil. A keď si vedenie DSS Slatinka samo napísalo úspešný eurofondový projekt v hodnote 2,4 mil. EUR, odmietol ho podpísať a už 4 roky ho blokuje. Aj toto je daň, ktorú za nekompetentnosť súčasného vedenia platia tí najzraniteľnejší.

Keď hovoríme, že takto to ďalej nejde, myslíme to naozaj vážne.

Ak aj vás hnevá, ako to dnes v kraji vyzerá, prosím, zdieľajte! Stiahnite si náš leták, vytlačte ho, okopírujte a rozdajte ľuďom vo svojom okolí.

A hlavne: príďte v sobotu 4. 11. voliť. Priaznivci politiky súčasného župana určite prídu voliť disciplinovane a v plnom počte. Teraz ide naozaj o každý jeden hlas!

Zdieľajte naše volebné noviny

28. októbra 2017Facebook

Nedostali ste do schránky naše volebné noviny? Nevadí, tu si ich môžete stiahnuť v elektronickej podobe. Dozviete sa v nich viac o našom pláne pre lepší kraj, koho krúžkovať vo vašom okrese, ale aj to, prečo je teraz také dôležité zúčastniť sa volieb.

Zdieľajte ich prosím, nech si ich môže prečítať čo najviac ľudí. Prajem príjemné čítanie!

Najlepší plán pre ľudí, ktorí chcú pracovať

27. októbra 2017Facebook

Vytvoríme sociálne podniky, ktoré sú osvedčeným riešením pre dlhodobo nezamestnaných. Veľkým problémom mnohých okresov nášho kraja je vysoká a dlhodobá nezamestnanosť. Všetci tiež vieme, že na mnohých miestach existujú rómske komunity, kde rodiny žijú po celé generácie v chudobe. Na túto situáciu však existuje riešenie. V Spišskom Hrhove či Valaskej to dokázali! Sú pre mňa žiarivým príkladom. Tieto riešenia budeme presadzovať a podporovať v celom našom kraji.

Najlepší plán v detailoch.