Okres: Brezno
Volebné číslo: 29

Marián Pavúk

Prevádzkovateľ kultúrneho priestoru Bombura v Brezne

Marián Pavúk sa už ako mladý pohyboval v hudobnom undergrounde, za čo si „vyslúžil“ pozornosť ŠtB a tá ho viedla v spisoch ako osobu podozrivú z trestnej činnosti. Počas revolučných udalostí v roku 1989 spoluzakladal Občianske fórum v Žiari nad Hronom.

Od roku 1992 prevádzkuje hudobný klub Bombura v Brezne, v ktorom už 25 rokov dostávajú priestor kultúrne akcie rôzneho žánru. Vďaka Bombure zavítali na Horehron nielen stálice slovenskej alternatívnej scény ako Marián Varga, ale aj zahraničný interpreti žánrov blues, jazz či world music.

„Je to životná sila, ktorá nás učí nikdy sa nevzdávať, aj keď by sme veľakrát chceli povedať dosť,“ hovorí Marián Pavúk, ktorý je spoluautorom rôznych multižánrových festivalov ako Slovenské alternatívne leto, Ďumbierfest, Revište, Horehronské Jazzové dni, či Folkové Vianoce.

Marián Pavúk kandiduje do zastupiteľstva BBSK za okres Brezno. Pôsobí tam ako člen kultúrnej komisie mestského zastupiteľstva Brezno. V roku 2012 dostal Cenu mesta Brezna. Bol spoluorganizátorom úspešnej občianskej petície za zmenu projektu cesty prvej triedy krížom cez Bujakovo.